Esti webdesigner? Alatura-te echipei noastre!

Cu fiecare pas inainte pe care il facem, cu atat avem mai multa nevoie de oameni capabili, seriosi si talentati. Daca esti o astfel de persoana si ai experienta in webdesign, aplica la acest job, si nu lasa sa-ti scape printre degete sansa de a colabora cu o echipa puternica si constiincioasa!

Iata ce presupune fisa postului de webdesigner:

-       realizarea de machete grafice pentru materialele tiparite/ web

-       crearea de elemente de identitate vizuala

-       dezvoltarea bazei de cunostinte de specialitate a departamentului

-       realizarea de pliante, afise, bannere, roll-up-uri, carti de vizita, logo-uri, mape de prezentare si alte materiale pentru print

-       elaborarea layout-urilor pentru pagini web

-       inserarea HTML si CSS pentru paginile web

Ce trebuie sa stii sa faci:

-       Adobe Photoshop

-       Adobe Illustrator

-       Corel Draw

-       Cunostinte HTML si CSS

-       Limba engleza, nivel mediu (scris, citit)

Asteptam CV-urile insotite de portofoliu la hr@ligasoftware.ro

One Response to “Esti webdesigner? Alatura-te echipei noastre!”

  1. Varga Marcel says:

    Buna ziua,sunt un tanar pasionat de webdesign si web development,am lucrat in domeniu (acasa) timp de 2 ani dupa care m’am mutat din tara natala in italia,momentan toate proiectele mele sunt incheiate,si imi propusesem sa incep un nou proiect,dar am vazut acest anunt si ma gandeam ca nu ar fi rau,sa ma alatur echipei voastre motivul principal fiind experienta atat in domeniu cat si in lucrul in echipa.(am scris acest mesaj pentru a scoate in evidenta faptul ca momentan nu traiesc in Romania:daca asta reprezinta o problema va rog sa ma anuntati prin email,apropo>>nivel LIMBA ENGLEZA:EXCELENT atat scris cat si citit si oral)

Leave a Reply