Angajam Programator PHP

Responsabilitati

  • realizarea site-urilor web folosind limbajul de programare PHP, pe baza design-urilor si a cerintelor clientilor
  • mentenanta si updatarea site-urilor existente
  • dezvoltarea codului necesar implementarii site-urilor
  • incarcarea site-urilor pe serverele clientilor
  • testarea site-urilor si repararea eventualelor erori
  • determinarea functionalitatilor necesare site-urilor, pe baza cerintelor clientilor

Competente necesare

  • cunostinte de programare web
  • cunostinte de standarde si de protocoale web
  • cunostinte de baze de date relationale si limbaj SQL
  • cunostinte de Java Script (jQuery, Yui)
  • cunostinte solide de CSS 3

*Reprezinta un avantaj cunoasterea tehnologiilor AJAX si XML

Candidatul ideal

  • creativitate
  • capacitate de sinteza si analiza
  • adaptabilitate la tehnologiile noi
  • atentie la detalii
  • capacitatea de a comunica productiv cu ceilalti membri ai echipei
Trimiteti CV-ul la hr@ligasoftware.ro